Hamza Yerlikaya, badmintoncularla antrenman yaptı

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, badmintoncularla idman yaparak, sohbet etti.

Bakan Yardımcısı Yerlikaya’yı Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezi’ne gelişinde Türkiye Badminton Federasyonu Lideri Murat Özmekik karşıladı. Tesise geldikten sonra eşofmanlarını giyerek idman salonuna geçen Yerlikaya, evvel Balkan şampiyonu minik atlet Mehmet Can ile idman yaptı. Hamza Yerlikaya, daha sonra ise ulusal badmintoncu Özge Bayrak ile kısa bir maç oynadı.
İdmana üzerinde “Hamza Yerlikaya Turkey” yazan 58 numaralı formayla gelen Bakan Yardımcısı, salonda bulunan başka atletler ve yetkililerle toplu fotoğraf çektirdi.

Hamza Yerlikaya, yaptığı açıklamada, Federasyon Lideri Murat Özmekik’e branşa bu türlü bir tesis kazandırdığı için teşekkür etti.
Olimpiyat Hazırlık Merkezi’ndeki tüm gereçlerin yerli olduğuna dikkat çeken Yerlikaya, “Federasyon liderimizi kutluyorum. Bu türlü hoş bir tesiste gençlerimize yatırım yapıyor. Benim gördüğüm kadarıyla burada materyallerin tamamı yerli. Cumhurbaşkanımızın işaret ettiği üzere kendi ülkemizde üretilen, hatta kendi ülkemizde patenti olan, markası RTE olan önemli bir tertip olmuş. Federasyonumuza bu gereçleri öğrencilerle buluşturduğu için teşekkür ediyorum” biçiminde konuştu.

“Badmintonda önemli bir çıkış var”

Hamza Yerlikaya, badmintonda son periyottaki gelişmeleri kıymetlendirerek, “Son vakitte badmintonda önemli bir çıkış var. Bu çıkışın süratli bir biçimde devam etmesini diliyoruz” tabirlerini kullandı.

“Badmintonun, büyüklerde Avrupa, dünya ve olimpiyatlarda onur ve gurur kaynağı olması için dua ediyoruz” diyen Yerlikaya, şunları kaydetti:

“Maddi ve manevi dayanağımız sürecek. Bakanımızın talimatları doğrultusunda imkanları seferber ettik. Her şey Türk sporunun başarılı olması için. Türk milletini temsil edebilmeleri, bayrağımızı göndere çektirebilmeleri ve İstiklal Marşı’mızı dinletebilmeleri için elimizden geleni yapıyoruz, yapacağız. Emek olmadan yemek olmaz. Burada devletin sunduğu büyük imkanlar verimli bir halde kullanılıyor.”
Ulusal badmintoncu Özge Bayrak, Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya’nın idmanlarında yer alarak kendilerine ne kadar bedel verdiğini gösterdiğini söyledi.

Hayatında birinci defa bir bakan yardımcısını idmanda gördüğüne işaret eden Özge, “Bakan Yardımcımız buraya gelerek badmintona ilgisini göstermiştir. Hepimizin güzeline gitti. Bizi onurlandırdı ve şereflendirdi. Badmintona bu kadar kıymet verdiği için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir