Halis Karataş hastanelik oldu!

25 Kasım 2018 Pazar günü Adana’da koşulan 3 yaşlı Arap taylarına mahsus Umutbey Koşusunda Ateşbibi isimli taya binen şampiyon jokey Halis Karataş, uğraşın son 800 metresinde atıyla birlikte yıkılarak büyük bir kaza geçirdi.

Yıkılmaları ile birlikte tıpkı vakitte geriden gelen safkanların da üzerlerinden geçtiği ikiliye, koşuyu en geride takip eden Cibekoğlu ve jokeyi Velat Demir de takılınca, bu ikili de emsal bir formda devrilerek çok önemli bir tehlike atlattı.

Yaşanan kazanın çabucak akabinde olay yerine gelen ambulans ve birinci yardım grubu, bir müddet yerde hareketsiz kalarak yürekleri ağza getiren Halis Karataş’a birinci müdahaleyi yaptı ve akabinde sedyeye alarak hastaneye götürdü.

EPC Hastanesine götürüldü…

Çenesinde bir yırtık olduğu gözlenen ünlü jokeyin Yüzüncüyıl Mahallesindeki Özel EPC Hastanesine sevk edildiği, şuurunun açık olduğu, göğüs kafesi ve boynunda ise ağrı hissettiği öğrenildi.

Ambulansın akabinde hastaneye giden birinci bireyler ortasında yer alan Adana Hipodrom Müdürü Bora Güralp, yaptığı kısa açıklamada; “Şampiyon jokeyimiz düşme anında kısa vadeli bir baygınlık geçirip süreksiz bir hafıza kaybı yaşadıysa da, şu anda şuuru pek açık ve bizimle irtibat kurabiliyor. Çenesinde düşmeden mütevellit bir yırtılma bulunan Halis Karataş’ın denetim hedefli olarak Beyin Tomogrofisi ve MR’ı da çekilecek. Biraz sonra Beyin Cerrahı da burada olacak ve gerekli tetkikleri yapacak. Umuyorum her şey yolunda gidecek ve pahalı jokeyimiz hastaneden sapa sağlam çıkacak” dedi. (Spor Arena)

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir