Gol Kraliçesi Gaziantepli Yeter Çelik…

Konya’da düzenlenen EuroHockey U18 Kızlar Avrupa Şampiyonası Championships 3’te Türk Ulusal Kadrosu ve Gaziantep Polisgücü Spor oyuncusu Gaziantepli Kâfi Çelik gol kraliçesi oldu. Şampiyona ’da gol kraliçesi unvanı kazanan Kâfi Çelik’i kutlayan Türkiye Hokey Federasyonu Lideri Sadık Karakan genç oyuncuya muvaffakiyetler diledi.

Gaziantep Polisgücü Sporda hokey oyuncusu olarak misyon yapan ulusal kadro sportmeni Kâfi Çelik, Konya’da düzenlenen EuroHockey U18 Kızlar Avrupa Şampiyonası Championships 3’te rakiplere attığı goller sonrasında düzenlenen ödül merasiminde gol kraliçesi unvanını aldı. Uzun yıllardır Gaziantep Polisgücü sporda hokey sporu yapan genç oyuncu kulübün geçtiğimiz aylar içerisinde Viyana’da gerçekleştirilen Avrupa Şampiyon Kulüpler Açık Alan Hokey Şampiyonasında da şampiyon olmasında kıymetli rol oynadığı söz edilirken ulusal sporcuyu Türkiye Hokey Federasyonu Lideri Sadık Karakan, Lider Vekili Bayram Yüksel ve federasyon idare şurası üyeleri kutladı.
Ulusal Kadro Oyuncusu Gaziantepli Kâfi Çelik’in gol kraliçesi unvanı alması Gaziantep kamuoyunda da kıymetli yer tutarken, bir anda toplumsal medya üzerinden kent yöneticileri ve Gaziantepliler tarafından kutlama bildirileri yayınlanmaya başlandı. Genç sporcuyu telefonla arayan Gaziantep Polisgücü Spor Lideri Mehmet Kaplan’da sporcuyu kutlayarak, “Başarılarınız yalnızca bizleri değil bütün Türkiye’yi gururlandırmıştır. Böylesine kıymetli ve büyük bir tertipte gol kraliçesi unvanı alman birebir vakitte Türk bayanının da spor alanında geldiği noktanın en değerli göstergesidir. Seni yürekten kutluyoruz” dedi.
Hokey sporunu çok sevdiğini ve okul da birinci sefer hokeyle tanıştığını tabir eden Gaziantepli Kâfi Çelik, spor mesleğini Gaziantep Polisgücü Sporda sürdürdüğünü ve ulusal ekipte da birçok defa misyon aldığını belirterek, muvaffakiyetinde katkısı bulanan antrenör ve hocalarının yanı sıra Türkiye Hokey Federasyonu Lideri Sadık Karakan ve Gaziantep Polisgücü Spor Lideri Mehmet Kaplan’a teşekkür ettiğini söz etti.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir