Gazi Koşusu Graystorm’un!

Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleştirilen, Besin, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın da izlediği 2 bin 400 metre çim pistteki yarışı 2.30.50’lik derecesiyle “Graystorm” önde tamamladı.

Üç yaşlı 22 İngiliz safkanın çaba verdiği Gazi Koşusu’nda ikinciliği A. Melih Kura’nın sahibi olduğu, Akın Sözen’in jokeyliğindeki “Temsil”, 2.30.58’lik derecesiyle aldı. 1927’den beri yapılan yarışta üçüncülüğü Eray Hazar’ın sahibi olduğu, Gökhan Kocakaya’nın jokeyliğindeki “Cooger” 2.30.61 derecesiyle elde etti. Yıldırım Gelgin’in sahibi olduğu, Özcan Yıldırım’ın jokeyliğini yaptığı “Victory Is Ours” ise 2.30.70’lik derecesiyle dördüncü sırada geldi.

Gazi Koşusu’nda birinci olan “Graystorm”un sahibi Ahmet Güzelocak’a kupayı Besin, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik verirken, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ise atın antrenörü Mehmet Yücel’e mükafatını sundu.

Jokey Ahmet Çelik ise mükafatını, Besin, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Nusret Yazıcı takdim etti.

 

– Şampiyon atın sahibi 2 milyon 129 bin lira kazandı

 

Koşuda birinci olan “Graystorm”un sahibi Ahmet Güzelocak, yarış ikramiyesi ve kaydiye fiyatlarıyla 2 milyon 129 bin lira para ödülünün de sahibi oldu. 

Gazi Koşusu’nda toplamda 3 milyon 648 bin lira ikramiye dağıtıldı.

Koşuda ikinci olan “Temsil”in sahibi A. Melih Kura 540 bin lira para mükafatı kazanırken, üçüncü “Cooger”ın sahibi Eray Hazar 270 bin, dördüncü “Victory Is Ours”un sahibi Yıldırım Gelgin de 135 bin lira para mükafatı elde etti. 

 

– Jokey Çelik, üst üste 2. kere kazandı

 

90. Gazi Koşusu’nu “Graystorm” isimli safkanla birinci bitiren jokey Ahmet Çelik, üst üste ikinci kere bu başarıyı kazandı.

“Renk” isimli safkanla 89. Gazi Koşusu’nun da kazananı olan jokey Çelik, yarış sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Her jokeye kısmet olmayacak değerli bir muvaffakiyet. İki sene üst üste Gazi Koşusu’nu kazandım. Natürel ki atıma güveniyordum fakat tüm iştirakçiler iddialıydı. Şu anda nitekim çok memnunum.” tabirlerini kullandı.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir