Galatasaray’da flaş gelişme! Dün istifa etmişti ancak…

Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Kadrosu Başantrenörlüğü misyonundan dün akşam istifa ettiğini açıklayan ve twitter hesabına “Bitti” yazan Sedat İncesu, Lider Mustafa Cengiz ile yaptığı toplantı sonrası kararından vazgeçti.

Sedat İncesu, dün akşam Demirören Haber Ajansı’na (DHA) yaptığı açıklamada, “Hayatımda çok şey gördüm de mobingin böylesini görmedim. Benimle alakalı durumların haricinde ekiple ilgili olan durumları ise 3 Aralık’ta yapacağım basın toplantısında açıklayacağım. Bu ekip üzerinden nasıl ekonomik istismar yapıldı, hepsini çıkaracağım ortaya. Beni korkutup tehdit ediyorlar” diyerek istifa ettiğini bildirmişti.
Toplumsal medya hesabı Twitter’dan da yaptığı paylaşımla, “Bitti” tabirini kullanan Sedat İncesu, bugün ise bu kararından vazgeçti.

LİDER İLE TOPLANTIDA UZLAŞTILAR

Yaşanan bu gelişmelerin akabinde Sedat İncesu, bugün Lider Mustafa Cengiz ve yöneticiler Yusuf Günay ile Mahmut Recevik’le toplantıda bir ortaya geldi.

Toplantı sonrası GS TV’ye açıklamalarda bulunan Tekerlekli Sandalye Basketbol Kadrosu Başantrenörü Sedat İncesu, şu tabirleri kullandı;
“Dün hakikaten bir kırılma yaşandı. 40 yıldır spor adamıyım, yaklaşık 13 yıldır Galatasaray’da başarılarla, fedakarlıklarla ve gururla çalışıyorum. Bilinmeli ki ben de her şeyden evvel bir beşerim ve yanılgılar yapabilirim. Ama ne olursa olsun öğrenmenin yaşı yok. Yanlışlarımızdan da ders çıkarmamız gerekiyor. Öncelikle kamuoyunu bu türlü bir mevzuyla meşgul ettiğim için özür diliyorum. Hakikaten olay çok büyüdü. Tutkuyla işini yapan, yarışmacı, her anını Galatasaray ve şampiyonluklar için geçiren insanlardan biriyim. Beni uygun tanıyorsunuz. Dün sahiden bir kırılma yaşandı lakin husus öteki yerlere çekildi. Ben çabucak bir açıklama yaptım. Şu muhakkak bilinmeli ki toplumsal medyadan yaptığım açıklamadaki üzere bu yaşananlarda ne idaremizin ne de liderimizin hiçbir cürmü ve dahli yoktu. Ben bu yanlış anlaşılmayı çabucak düzeltmeye çalıştım ancak maalesef cürümleri olmamasına karşın idaremiz reaksiyon aldı. Ben bu olayın benden ötürü yaşanmasından dolayı sahiden özür dilerim. Durumu ben kendilerine de açıkladım. Bugün ne karar alınırsa alınsın, yolumuza bir arada devam etsek de etmesek de kimin hakikaten Galatasaraylı olduğu Galatasaray’dan ayrıldığı vakit muhakkak olur. Bugün farklı bir karar da alınsaydı ben yeniden bu doğruların sonuna kadar ardında duracaktım. 

Dünden sonra bugün ne oldu? Biz her vakit “kol kırılır, yen içinde kalır” deriz. Bugün yöneticilerimiz sevgili Yusuf Günay, Mahmut Recevik ve Liderimiz Mustafa Cengiz beni toplantıya çağırdılar. Her şeyi uzun uzun bütün açıklığıyla konuştuk. Onlar da çok olumlu yaklaştılar. Galatasaray’ın büyüklüğüne, affediciliğine ve kültürüne yakışan bir halde yaklaştılar. Ben kendi görüşlerimi anlattım. Kendileri de bu mevzuyu olumlu formda sonuçlandırmak için yaklaşımlarda bulundular. Sahiden de Galatasaray’ın büyüklüğüne yakışır bir halde, Liderimiz bahsin derhal çözümlenmesi gerektiğini söyledi. Kendilerinin hiçbir kabahati olmamasına karşın mevzunun buraya kadar geldiğine çok üzüldüğünü ve artık yola devam kararı almamız gerektiğini iletti. Benim için de durum birebir formdaydı. Dün esasen beni temel kahreden sevdiğim kulüpten berbat bir formda uzaklaşmaktı. Şu anda hepimize yakışan formda devam kararı aldık. Ben tekrar Liderimize ve yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Son derece açık yüreklilikle bizi dinleyen ve tahliller getiren kulübümüze teşekkür ediyorum. Galatasaray’ın büyüklüğü de buradadır. Biz geçtiğimiz 13 senede çok büyük muvaffakiyetler elde ettik, kulübümüze çok hoş şeyler kattık. Ancak o denli bir zamanda yaşıyoruz ki tek sözlük bir şey bile çok büyük negatif geri dönüşler yaratıyor. Tüm taraflarımızın, bizi sevenlerin içi rahat olsun. Ben her vakit söylüyorum, Galatasaray asla ziyan görmez. Hatta bu türlü vakitlerden sonra hepimizin daha evvel şahit olduğu üzere daha büyük muvaffakiyetler gelir. Ben tekrar idaremize ve kulübümüze teşekkür ediyorum. Amaçlarımıza, projelerimize ve sarı kırmızıya birebir formda devam ediyoruz.”

İncesu dün yaptığı açıklamada “Artık bu kadar dayanabildim. Bizi Avrupa’ya göndermemek için elinden geleni yapanlar sonunda kazandı. Aylardır bir kuruş almadım. Şu an Florya’dan meskenime yürüyerek gidiyorum. Beni çoluğuma çocuğuma rezil ettiler. Çocuğumun kumbarasındaki parasını alıyorum” tabirlerini kullanmış, Galatasaray da resmi Internet sitesinden şu açıklamayı yayımlamıştı:

“Tekerlekli Sandalye Basketbol Kadromuzun antrenörü Sedat İncesu, bir gazeteye verdiği demeçte, “…aylardır bir kuruş almadım…evime yürüyerek gidiyorum…” üzere sözler kullanmıştır.

Topluluğumuzu bilgilendirmek mecburî hale geldiği için aşağıdaki açıklamayı yapmak gereği doğmuştur:

Gerek Sayın Sedat İncesu gerekse Tekerlekli Sandalye Basketbol Ekibimiz oyuncularına maaşları vaktinde ödenmektedir.

Kulübümüzün Sedat İncesu’ya hiçbir maaş borcu yoktur.

Bu güç günlerde, Kulübümüz üstüne oynanan oyunlara karşı Topluluğumuzun ihtiyatla yaklaşması ve teyakkuz halinde olması gerekmektedir.

Durumu kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir