Fırat Arslan maça hazır

Türk profesyonel boks tarihinin birinci ve tek dünya şampiyonu Fırat Arslan’ın, 13 Nisan Cumartesi akşamı Ülker Spor Arena’da yapacağı müsabaka öncesi son idman ve sparring dövüşlerini tamamlayarak maç gününü beklemeye başladı.

Arjantin ve Güney Amerika şampiyonu Ricardo Marcelo Ramallo’ya karşı yumruk sallayacak olan Fırat Arslan’ın formunun tepesinde olduğu bildirildi. Ramollo bugüne kadar kazandığı 22 maçın 16’sını nakavtla sonlandırmış başarılı bir isim. Rakibinin mücadeleci bir boksör olduğunu vurgulayan Fırat Arslan, “Ben rakiplerime bakmaksızın tüm maçlarıma en yeterli formda hazırlanırım. Ricardo’da kazandığı şampiyonluklarla kendisini ispatlamış bir isim. Savaşçı bir ruha sahip ve en kıymetlisi de bu maçı kazanmak için geliyor İstanbul’a. Hoş bir maç olacağını düşünüyorum. Tabi ülkemizde böylesi kaliteli bir tertip gerçekleştirmek için büyük çabalar veren Bülent Sağlam, İbrahim Dağdeviren ve Emre Öztürk’e de teşekkür ediyorum. Ülkemizde dövüş sporlarının gelişmesi ve yaygınlaşması için ellerinden geleni yapıyorlar. Birebir vakitte uzun yıllardan beri beni her maçımda destekleyen Gazi firmasına da ayrıyeten teşekkür ediyorum beni hiç bir vakit yalnız bırakmadılar. Gelecek yıl büyük bir tertibin akabinde boksu bırakmayı planlıyoruz. Bir dünya şampiyonluk maçı daha yapıp sonucuna nazaran ringlere veda etmeyi planlıyorum. Mevzu hakkındaki açıklamayı bu karşılaşmamanın akabinde ayrıntılı bir basın bildirisiyle yapacağım” biçiminde konuştu.

Atletin basın danışmanı Vedat Alyaz, tüm sporseverleri İstanbul’da gerçekleşecek olan bu değerli galayı desteklemeye davet ederek, “Rakibimiz çok hareketli ve güçlü bir isim. Çekişmeli bir maç olacağından eminiz. Fırat, esasen rüşdünü ispatlamış bir isim, ayrıyeten şu an dünya sıralamasında bir numara. Gecede ayrıyeten MMA, K1 ve boks müsabakaları tıpkı galada gerçekleşecek. Yani maça gelenler böylesine çeşitli bir gala yaşama fırsatı bulacaklar” dedi.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir