Fenerbahçeli oyuncuların ismini atlara verdi!

Fenerbahçe Doğuş’un Euroleague başarısı, at sahiplerine de ilham verdi! Hipodromlarda artık Obradovic, Udoh, Vesely, Guduric, Datome ve Bogdanovic’in isimlerini taşıyan yarış atları anons ediliyor.

Euroleague’de dört yıl üst üste FinalFour oynayan ve bir şampiyonluk, iki de ikincilik elde eden Fenerbahçe Doğuş’un başarısı, yarış atı sahiplerine de ilham kaynağı oldu.

Gazete Habertürk’ten Orhan Arabacılar’ın haberine nazaran, Sarı-Lacivertli grubun başantrenörü Zeljko Obradovic başta olmak üzere birçok ünlü oyuncusunun isimleri artık yalnızca parkelerde değil, Türkiye’nin dört bir yanındaki hipodromlarda da anons ediliyor. Çünkü Fenerbahçe’ye gönül vermiş kimi at sahipleri, efsane ekibin mimarı Obradovic ve öğrencilerinin isimlerini yarış atlarına verdiler. At sahipleri ortasında en çok ilgiyi çeken Sırp hoca Obradovic oldu. Hala farklı sahiplere ilişkin ‘Obradovic’ (Ercüment Atlı), ‘Lord Obra’ (Murat Kesebir), ‘Obra Reis’ (Özgür Aydın) ve ‘Obracadabra’ (Kemal Kurt) olmak üzere dört at bulunuyor.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir