Fenerbahçeli milli atlet Batuhan Buğra Eruygun Türkiye şampiyonu oldu

Fenerbahçe’nin ulusal atleti Batuhan Buğra Eruygun, Turkcell Türkiye Büyükler ve U20 Salon Atletizm Şampiyonası 60 m engellide Türkiye şampiyonu oldu.

Turkcell Türkiye Büyükler ve U20 Salon Atletizm Şampiyonası, 2-3 Şubat tarihlerinde TAF Atletizm Salonu’nda düzenlendi. Geçtiğimiz yıl kanseri yendikten sonra pistlere rekorla dönen Fenerbahçe’nin ulusal atleti Batuhan Buğra Eruygun, bugünkü 60 m engelli yarışında elde ettiği 7.94’lük derecesi ile Türkiye rekorunun sahibi oldu.

16 Şubat’ta yapılacak Balkan Şampiyonası’nda unvanını korumak için yarışacak olan Batuhan Buğra Eruygun, Avrupa barajını geçmek için gayret verecek.

‘’İNSANLARA UMUT OLMAK MAKSADIYLA SPOR MESLEĞİME DEVAM EDİYORUM’’

6 Mayıs 2015 yılında kanser teşhisi konulan ve Şubat 2017’de tedavisi sonlanan Batuhan Buğra Eruygun, geçtiğimiz yıl Balkan Salon Atletizm Şampiyonası’nda 60 metre engellide Balkan Şampiyonluğu’nu kazanmasının yanı sıra 7.91’lik derecesiyle Türkiye rekorunu da kırarak ismini tepeye yazdırmıştı. Geçtiğimiz yıl tedavisinden sonra pistlere dönen ve hayallerinin ötesinde bir muvaffakiyet elde eden Eruygun, ‘’İnsanlara umut olmak gayesiyle spor mesleğime devam ediyorum. Bu yıl da unvanımı koruyarak tekrar 7.94’lük derece ile Türkiye şampiyonu oldum. Artık 16 Şubat’ta Balkan Şampiyonası’nda uğraş edeceğim. Maksadım geçen yıl şampiyona tarihinde birinci altını getirdiğim üzere bu yıl da ikincisini ülkem ve kulübüm ismine tekrar Türkiye rekoruyla kazanmak. 1-3 Mart ortası İskoçya’nın Glasgow kentinde yapılacak Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda final koşarak Avrupa’nın sayılı atletleri ortasına girmek istiyorum’’ dedi.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir