Engelli atıcıların gözü Avrupa şampiyonluğunda

Ordulu ulusal atıcılar Cevat Karagöl ve Çağla Atakal, Sırbistan’ın başşehri Belgrad’da yapılacak Bedensel Engelliler Avrupa Atıcılık Şampiyonası’nda altın madalya hedefliyor.

Türkiye’yi daha evvel birçok milletlerarası tertipte temsil eden Cevat Karagöl ile Çağla Atakal, Bedensel Engelliler Avrupa Atıcılık Şampiyonası’nın hazırlıklarını Ordu’da tamamladı.

Karagöl ve Atakal, 1-7 Aralık’ta düzenlenecek şampiyona öncesi, ulusal ekip kampına katılmak üzere kentten ayrıldı.

Karagöl: “Hedefim altın madalya”

Cevat Karagöl, yaptığı açıklamada, Bedensel Engelliler Avrupa Atıcılık Şampiyonası’nın en son 2013 yılında İspanya’da gerçekleştirildiğini söyledi.

Bu yıl yine düzenlenecek şampiyonanın 1-7 Aralık’ta Sırbistan’ın başşehri Belgrad’da yapılacağını belirten Karagöl, daha evvel üç defa katılma bahtı elde ettiği tertipte dördüncü defa yer alacağını vurguladı.

Sırbistan’da ülkesini en yeterli halde temsil etmek için elinden geleni yapacağını vurgulayan ulusal sportmen, bunun için çok çalıştığını aktardı.

Karagöl, Türkiye’yi P-1 olarak bilinen 10 metre havalı silah kategorisinde temsil edeceğini belirterek, “Hedefim altın madalya kazanarak ülkeme dönebilmek. İnşallah emeğimizin karşılığını alırız.” sözlerini kullandı.

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları öncesi bu şampiyonanın kıymetine dikkati çeken Karagöl, “Hedefimiz elbette 2020 Paralimpik Oyunları’na katılabilmek lakin öncesinde orta gayelerimiz var. Bu amaçlardan birisi de elbette Bedensel Engelliler Avrupa Atıcılık Şampiyonası.” diye konuştu.

Atakal: “Kendime güveniyorum”

Ulusal atletlerden Çağla Atakal, Bedensel Engelliler Avrupa Atıcılık Şampiyonası’na ikinci sefer katılacağını belirterek, “Daha evvel ülkemi Dünya Şampiyonası ve Paralimpik Oyunları’nda temsil etme başarısı göstermiştim. Artık ise ikinci defa bu tertibe katılacağım. Birincisinde derecem yoktu. Amacım inşallah bu şampiyonada altın madalyayı kazanarak yurda dönmek. Bunun için kendime güveniyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

R-2 olarak bilinen 10 metre havalı tüfek kategorisinde yarışacağını lisana getiren Çağla Atakal, “Hem ülkem hem de bayrağım için elimden geleni yapacağım. Bunun kelamını veriyorum.” biçiminde konuştu.

Çağla, Avrupa Şampiyonası’nı 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları öncesinde epeyce önemsediğini de kelamlarına ekledi.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir