Engel Atlama Anadolu Ligi 7. Ayak Yarışmaları başladı!

Binicilikte Mahzur Atlama Anadolu Ligi 7. Ayak Müsabakaları, Samsun’da başladı.

Karadeniz Bölgesi’nde birinci kere Samsun Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Binicilik Federasyonu ve Samsun Atlı Spor Kulübü iş birliğiyle Samsun Atlı Binicilik Spor Tesisleri’nde düzenlenen yarışlar, çeşitli kategorilerde yapılıyor.

Tertibe Samsun, Antalya ve Ankara’daki atlı spor kulüplerinden 27 binici katılıyor.

Türkiye Binicilik Federasyonu Genel Sekreteri Murat Batur, gazetecilere yaptığı açıklamada, binicilik sporunu yaygınlaştırmak, at sevgisini geliştirmek istediklerini söyledi.

Binicilik sporunu yaygınlaştırmak için 3 yıl evvel Anadolu Ligi’ni başlattıklarını belirten Batur, “İlk yıl 5 vilayette, akabinde 6 vilayette yarışlar düzenledik. Bu yıl 11 ayak üzerinden 10 vilayette yarışlar düzenliyoruz. Geçen hafta Gaziantep’teydik. Bu hafta Samsun’dayız, gelecek hafta da Van’da olacağız. En büyük hedefimiz içinde at sevgisi olan herkesin binicilik sporuna ilgisini sağlamak.” dedi.

Batur, geçmişten gelen büyük bir yanlış algı bulunduğunu, bu sporun kıymetli bir spor kısmı olmadığını vurgulayarak, “Profesyonel yapılan her spor kıymetlidir lakin at sevisi içinde olan herkes bunu yapabilir. Bu mevzuda belediyelerimizin, federasyonumuzun herkese açık imkanları var.” tabirini kullandı.

Yarışları Samsun Valisi Osman Kaymak, AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti İstanbul Milletvekili Akif Çağatay Kılıç ile yarışseverler izledi.

Yarın sona erecek yarışlarda derece elde edenlere çeşitli mükafatlar verilecek.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir