Ekstrem Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü’nden Mersin gezisi

Malatya Ekstrem Dağcılık ve Tabiat Sporları Kulübü tarafından yürütülen Hayat için Sıhhat, Sıhhat için Spor” projesi kapsamında Mersin’nin Silifke ilçesine dalış eğitimi gezisi düzenlendi.

Şehit ve gazi aileleri yakını 20 çocuğun katıldığı aktiflikle ilgili değerlendirmelerde bulunan kulüp lideri Yetenekli Karakaya, “Mersin’de başarılı bir dalış eğitimi düzenledik. Aileler çocuklarının çok keyifli olduğunu aktifliğin tekrarını istediklerini belirterek bizi ileti yağmuruna tuttular” dedi.

Deniz altına uzman takımların denetiminde 20’şer dakikalık dalışlar gerçekleştirdiklerini belirten Karakaya, “Denizin altına nasıl girilmesi gerektiğini, evvel ne tıp güvenlik tedbirlerinin alındığını kendileriyle paylaştık. Dalış insanın içindeki özgürlüğün suyla birlikte dışarı çıkmasının da bir yoludur. Bilhassa yaz döneminde açıldığında bu sporu yaparken kendinizi olduğundan çok daha hoş ve keyifli hale gelmiş olarak hissediyorsunuz. Denizin üstü kadar altının da hatta altının bir kademe daha hoş ve ilgi cazip olduğu bilinir bunun içinde alacağınız bir dalış eğitimi ile başlayacağınız süreçte hayatınızın dönüm noktası olabilir. Suyun altı nitekim çok büyüleyici hoşluklarla gizli. Hayatlarında birinci kere bu tecrübesi kazanan çocuklarımızın heyecanını gözlerinden aşikâr oluyordu. Dalış gününün ertesinde de ilçe merkezine kültürel bir seyahat düzenledik. Çocuklarımız hayatlarında birinci defa tarihi yerleri gezme fırsatı buldu. Projemizin gayesi aslında gençleri hem ekstrem sporlarla tanıştırmak hem de kültürel tarihi bilgilerine bir yenisini eklemek. Dolu dolu iki gün geçirdik. Bu manada projemize takviye veren Gençlik ve Spor Bakanlığına çok teşekkür ediyorum. Bu projemiz bir yıldır devam ediyor. İnşallah bakanlığımızın dayanağıyla bu tıp toplumsal projelerle etkinliklerimizin devamını getireceğiz” diye konuştu.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir