“Dünya şampiyonluğu en büyük hedefimiz”

Türkiye Bilardo Federasyonu tarafından Bursa Büyükşehir Belediyesinin mesken sahipliğinde düzenlenen 3 Bant Bilardo Dünya Kupası, 6-12 Şubat tarihlerinde Bursa’da yapılacak. 

Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Recep Altepe, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi (AKKM) Hüdavendigar Salonu’nda düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, kentin bilardoyla dünya gündemine taşınacağını söyledi. 

Hollanda, Belçika, İtalya, Güney Kore, Mısır, Almanya, Vietnam ve Japonya üzere ülkelerden sportmenlerin bu tertibe katılacağını belirten Altepe, “Geçen yıl yeniden Bursa’da yapılan dünya kupasına bölgede yaşanan kahırlardan ötürü gelemeyenler olmuştu. Artık herkes gelmek istiyor. Yüksek oranda iştirak var. Kupada 150 sportmen gayret edecek. Hoş bir tertip ve dünya çapında ses getirecek. Bursa ve Türkiye’ye yakışır hoş bir tertip olacak.” diye konuştu.

Dünya kupasının düzenlenmesinde büyük katkıları olan Türkiye Bilardo Federasyonu yetkililerine teşekkür eden Altepe, tertibe katılacak atletlere da muvaffakiyetler diledi.

“Dünya şampiyonluğu en büyük hedefimiz”

Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan da geçen yıl yeniden Bursa’da düzenlenen tertibe iştirakin ağır olduğunu ve final maçını izlemek için gelenlerin salona giremeyip dışarıda kaldığını hatırlattı.

Bu nedenle bu yılki tertipte izleyici kapasitesini artırdıklarını vurgulayan Ercan, şöyle konuştu:

“Dünyanın 25 ülkesinden 150 seçkin sportmen çeşitli elemelerden geçerek 6-12 Şubat tarihlerinde buradaki kupaya katılacak. Türkiye olarak bu kupayı kazanmak ve atletlerimizden dünya kupası şampiyonluğu beklemek en büyük amacımız. Bunu sağlayacak çok kaliteli oyuncularımız var. Umarım kendi yaptırdığımız dünya kupası daha evvelki yıllarda olduğu üzere ülkemizde kalır. Dünya kupası şampiyonluğuyla bu turnuvayı taçlandırırız.”

“Dünya şampiyonları sahne alacak”

Ercan, üç yıllık federasyon başkanlığı müddetince Türkiye’yi karış karış gezdiğini lisana getirerek, şöyle devam etti:

“Bursa kadar spor kenti görmedim. Bu net olarak söyleyebilirim. Bilardoya ve Türk sporuna katkılarından ötürü Bursa Büyükşehir Belediyesine ve Recep Altepe’ye teşekkür ediyorum. Dünya şampiyonları cuma günü sahne alacak. Cuma gününe kadar elemeler olacak. Cuma, cumartesi ve pazar günü de final karşılaşmaları var. Geçen yılki üzere kusursuz bir turnuva olmasını bekliyoruz. En büyük dileğimiz da dünya kupasının ülkemizde kalması.”

Açıklamaların akabinde basın toplantısına katılan Altepe ile Ercan ve beraberindekiler, turnuvada dereceye girecek atletlere verilecek kupaların önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir