Dünya Şampiyonası’nı şölene çevirdik

Akay, “2016 yılının Şubat ve Mart aylarında Türkiye’nin mesken sahipliğinde düzenlenecek Bayanlar ve Erkekler Dünya Şampiyonası öncesinde sahneye konulan bu teşebbüsler, Türk buz hokeyine ihanet etmekle eş manalıdır.” dedi.

Kendi periyotlarındaki ihaleler hakkında inceleme ve soruşturmaların sürdüğü eski idareye yakın bireylerin yürüttüğü kampanyanın atılım halindeki buz hokeyi sporuna ve bunun için kenetlenen buz hokeyi topluluğuna da ziyan verdiğini belirten Bülent Akay, şöyle konuştu:

“Göreve geldiğimiz andan itibaren devraldığımız mali ve sportif sıkıntıların nedeni olan bir evvelki federasyon idaresini tekrar misyona getirmek gayesiyle başlatıldığı ileri sürülen imza kampanyası, hiçbir halde emeline ulaşamayacaktır. Bu çeşit olumsuz faaliyetler, hala sürdürdüğümüz ve yenilerini hayata geçirmeye çalıştığımız projelerimizi geciktirmekten diğer bir işe yaramayacak. Topluluğumuz, birlik ve beraberlik ortamı içerisinde hareket ederek 2016 yılında ülkemizde gerçekleştirilecek dünya şampiyonaları öncesinde önümüze çıkarılmak istenilen pürüzlere prim vermeyecektir. Federasyonumuz, tüm heyetleri ve idaresiyle misyonunun başındadır.”

“İZMİR’İN KATKILARIYLA DÜNYA ŞAMPİYONASINI ŞÖLENE ÇEVİRDİK”
03 – 12 Nisan 2015 tarihleri ortasında İzmir’de gerçekleştirilen IIHF Büyük Erkekler Dünya Şampiyonası 3. Klasman karşılaşmalarını muvaffakiyetle organize ettiklerini ve İzmirlilerin de şampiyonaya büyük ilgi göstererek tribünleri büsbütün doldurduğunu belirten Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Lideri Prof. Dr. Bülent Akay şöyle devam etti:

“İzmir Valisi Mustafa Toprak, İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Aziz Kocaoğlu ve Spor Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya, 7 ülkenin katıldığı şampiyonaya büyük takviye vermekle kalmayıp karşılaşmaları da yerinde takip ettiler. Ulusal grubumuz, finale kadar oynadığı maçları büyük farklarla kazandı. A Millilerimiz, sergilediği üst seviye performansa karşın final karşılaşmasında Kuzey Kore’den yediği son saniye golü nedeniyle altın madalyanın kapısından döndü ve ikinci oldu.  Federasyonumuzun başarılı tertibinden etkilenen Milletlerarası Buz Hokeyi Federasyonu (IIHF), örneğine az rastlanan bir kararla dünya şampiyonasını bu yıl da ülkemize verdi. Biz de bu tertibi layıkıyla organize edeceğiz. ”

“YAZILI VE GÖRSEL MEDYADA YER ALARAK İZLENME ORANLARINDA TEPE YAPTIK”
İzmir Büyükşehir Belediyesi Olimpik Buz Pisti’nde düzenlenen ve NTV Spor kanalından canlı yayınlanan karşılaşmaların tüm Türkiye’yi sevince boğduğunu ve heyecanlandırdığını belirten Bülent Akay, “Yüksek reyting oranları ile izlenerek birçok programı geride bıraktık. Uzun yıllar boyunca spor kanallarında yer bulamayan sporumuz, son bir yıldır NTV, CNN Türk, TRT, Sports Tv ve A Spor kanallarında yapılan yayınlar sonucunda tekrar gün yüzüne çıkartılarak halkımıza tanıtılmıştır.” diye konuştu.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir