Dünya Şampiyonası için Çanakkale’ye sporcu akını

Bayramören Belediye Lideri Halil Muratoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, müsabaka için tüm hazırlıkların yapıldığını lisana getirdi.

Dünyanın dört bir yanından yarışmacıların Bayramören’e gelmeye başladığını belirten Muratoğlu, “Konuklarımızı en güzel formda ağırlamak için tüm önlemlerimizi aldık. Yarışmacıları konuk konutunda ağırlayacağız” dedi.

Küçük bir ilçe olmalarına karşın bu türlü bir tertibe konut sahipliği yapmaktan büyük memnunluk duyduklarını kaydeden Muratoğlu, “Bu tertip ülkemiz, ilimiz ve ilçemiz için çok değerli. Çankırı’da hoş bir tertip düzenleyip, önümüzdeki yıllardaki yarışları da buraya almak istiyoruz” diye konuştu.

İlçenin tanıtımı açısından hoş bir çalışma olduğunu vurgulayan Muratoğlu, “İlçemizin tanıtımı hakkında çok değerli bir tertip. Tertibin yapılabilmesi için belediye olarak altyapı çalışmalarını yaptık. Bizlere bu konuda dayanak veren Çankırı Valimiz ve tertibin yapılmasında emeği geçen Tahsin Tekin beyefendiye teşekkür ederim”  şeklinde görüşlerini aktardı.

İlçeye gelen yarışmacılar, yarış için kayıtlarını yaptırıyor.

Dünya Yamaç Paraşütü Şampiyonası’nda yarışlar yarın başlayıp, 28 Ağustos’ta sona erecek. 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir