“Demir Yumruk” Pamukkale’de moral depoladı

Hafif ağır sıklette Dünya Boks Birliğinin (GBU) Almanya, Avrupa ve dünya şampiyonluğu kemerlerini kazanan “Demir Yumruk” lakaplı Türk atlet Şükrü Altay, 5 Mayıs’ta yapacağı unvan maçı öncesinde Pamukkale’de moral depoladı.

Almanya’nın Kempten kentinde yaşayan ve profesyonel mesleğinde çıktığı 10 maçı da nakavtla alan 34 yaşındaki Altay, geldiği Denizli’de UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Pamukkale’deki travertenleri gezdi.

Karahayıt’ta termal suyun keyfini yaşayan Altay, gazetecilere yaptığı açıklamada, Artvin’deki yakınlarını görmek için Türkiye’ye geldiğini, bu ortada çok merak ettiği Pamukkale’ye de ziyarette bulunduğunu aktardı.

Mayıs ayında unvan maçına çıkacak

Altay, 17 yıldır uğraştığı boks sporunda 10 profesyonel maçını da nakavtla kazandığını, ringlere Türk bayraklarıyla çıktığını anlattı.

Almanya’nın Heilbronn kentinde 5 Mayıs’ta düzenlenece Dünya Boks Kurulu (WBC) tertibinde unvan maçına çıkacağını aktaran Altay, kazanması durumunda altın kemeri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ikram etmek istediğini lisana getirdi.

Pamukkale’de moral depoladığını tabir eden Altay, şunları söyledi:

“Kemerimi korumak için aralıksız çalışmalara devam ediyorum. Değerli bir karşılaşmaya çıkacağım. Bu maça yeterli bir tempoda hazırlanıyorum. Dünyadaki değerli boks maçlarından birisi olacak benim için. Gayem daha büyük yerlere varmak. Her vakit Türk halkı için ringe çıkıyorum. Kim gelirse nakavt edip, Türk bayrağını ringlerde dalgalandıracağım. Türk bayrağıyla içeri girmek ve ringde İstiklal Marşı okutmak gurur verici bir his. Allah’ın müsaadesiyle ringe çıkarım ve rakiplerimi deviririm. Ringe çıkmadan evvel namaz kılar, dua ederim. Oğlumu öperim. En değerlisi de milletimin gerimde olduğunu hissederim.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a verdiği dayanakla Almanya’da gündem olan Şükrü Altay, ringlere de Erdoğan’ın seslendirdiği şiirler ve Türk bayraklarıyla çıkıyor. Altay, Mayıs 2018’de kazandığı Almanya Altın Kemeri’ni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Bosna-Hersek ziyareti sırasında ikram etmişti.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir