Dartta 6 madalya

İtalya (A – B), Cebelitarık, Yunanistan, Kıbrıs Rum Kısmı, Malta ve Türkiye’nin katıldığı şampiyonada, ülkemizi Mete Özdemirci idaresindeki Rabia Uslu, Şennur Yaşlı, Ümit Uygunsözlü, Gökhan Ulusoy, Utku Karaca ve Mürsel Yavuz’dan oluşan ulusal ekip temsil etti. 

Şampiyonada ulusal kadromuz şu dereceleri elde etti: Tek Erkeklerde Ümit Uygunsözlü, çift bayanlarda ise Şennur Yaşlı- Rabia Uslu altın madalyaya ulaştı. Tek erkeklerde Utku Karaca ise bronz madalyanın sahibi oldu. Çift erkeklerde Ümit Uygunsözlü – Utku Karaca, tek bayanlarda Şennur Yaşlı gümüş madalya elde etti. Erkek kadrolarda da ulusallar gümüş madalyanın sahibi oldu. 

Ulusal grubun elde ettiği sonucun kıymetli olduğunu kaydeden Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Lideri Dr. Ahmet Recep Tekcan, “Önümüzde değerli imtihanlar var. Haziranda Elektronik Dart Dünya Şampiyonası, Temmuzda Gençler Avrupa Şampiyonası ve en kıymetlisi Antalya’da konut sahibi olduğumuz Ekim ayı sonunda yapılacak Dünya Şampiyonası. Dönemin birinci kıymetli turnuvasında yeterli başlamak bizim için kıymetliydi. Sporcularımı kutluyorum” dedi.  

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir