Dart’ın şampiyonları belli oldu

2014-2015 Dönemi Dart Sıralama Turnuvaları, Türkiye’nin çeşitli vilayetleri ile birlikte Girne’de yapılan 10 turnuvanın akabinde, Ankara’da oynanan Ustalar Turnuvası ile tamamlandı. 

Ustalar Turnuvası, 6 Haziran tarihinde Ankara Dikmen TÜGEF Dart Salonunda yapıldı. Turnuvada atletler Yıldız, Genç ve Büyük kategorilerinde bayan ve erkekler olmak üzere 6 farklı kategoride gayret etti. 

Turnuvada erkeklerde şampiyonluk ipini göğüslemek üzere büyük bir çaba yaşandı. Birinci 4 sıradaki atletin ortasında geçen çabayı, Ustalar Turnuvasını birinci sırada tamamlayan Mürsel Yavuz kazanarak şampiyonluk ipini göğüsledi. Bayanlarda birinci sırayı Ustalar Turnuvasında finalde Emine Dursun’a kaybeden Şennur Yaşlı elde ederken, genç erkeklerde Enes Ekrem Eşer, genç kızlarda Emine Dursun, yıldız erkeklerde Sefa Ateş, yıldız kızlarda Müleyke Gültekin şampiyonluk ipini göğüsleyen sportmenler oldu.  

Ödül merasimi öncesinde konuşma yapan Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Lider Vekili Doç. Dr. Memnun Türkmen, “Bir yıldır her ay bir turnuva oynayarak 660 atletin ortasından Ustalar Turnuvasına katılmaya hak kazanan tüm atletleri kutluyorum. Lakin bugünkü turnuva sonucunda kürsüye çıkan atletleri ayrıyeten kutluyorum. Bu atletler bu yıl mesken sahipliğini üstlendiğimiz Dart Dünya Şampiyonasında ülkemizi temsil edecekler” dedi. Türkmen, Dünya Dart Şampiyonasının yaklaşık 50 ülkenin iştirakiyle 26-31 Ekim tarihleri ortasında Antalya’da yapılacağını kaydetti. 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir