Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda Sam Bennett rüzgarı

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tipi’nin İstanbul – Tekirdağ olan birinci etabını Bora-Hansgrohe kadrosunun İrlandalı sportmeni Sam Bennett, 3 saat 32 dakika 34 saniyelik derecesiyle birinci tamamladı.

Sam Bennett tepenin sahibi oldu

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Çeşidi (Tour Of Turkey) bugün İstanbul – Tekirdağ etabı ile başladı. Sabah 11.07’de İstanbul’dan başlayan etap, Tekirdağ kıyı dolgu alanda son buldu. 156.7 kilometrelik birinci etabı Bora-Hansgrohe Kadrosu’ndan Sam Bennett 3 saat 32 dakika 34 saniye ile kazandı. Finişe 500 metre kala ana kümeden kopma olmazken, tecrübeli atlet Sam Bennett, eksiksiz bir finiş yaparak etabı birinci bitirdi. Türk Ulusal Takımı’dan Feritcan Şamlı yarınki Tekirdağ – Eceabat etabında beyaz mayo ile pedal basacak.

Madalyayı Vali Aziz Yıldırım verdi

Etap birincisi Sam Bennett’e madalyasını Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım verdi. Vatandaşlar ise sabah saatlerinde bisikletçilerin geleceği alana gelerek büyük ilgi gösterdi. Turnuva nedeni ile Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü trafik takımları sabah saatlerinde, Kıyı Atatürk Bulvarı’nı trafiğe kapattı.

Salcano sprint primi sonuçları

Salcano sponsorluğunda sprint primi sonucunda ise prim çizgisini birinci geçen NSK-Neri Sottoli Selle Italia KTM Grubu’ndan Lorenzo Fortunato oldu. İkinci BBH-Burgos BH Grubu’ndan Alvaro Crespo Robredo oldu. Üçüncülüğü SVB-Sport Vlaanderan-Baloise Ekibi’nden Lindsay De Vylder oldu.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir