“Çok şükür kalbimizde, duygularımızda bir engel yok”

Türkiye Fizikî Engelliler Federasyonu Genel Lideri Nedim Kılıç, Türkiye Ampute Ulusal Futbol Takımı’nın Avrupa Şampiyonu olmasının başta engelli topluluğu olmak üzere tüm ülkeyi sevince boğduğunu söyledi.

Kılıç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, azimle ve inançla çalışmanın şampiyonluğu getirdiğini söz etti.

Şampiyonluğun kazanılmasında emeği geçenleri kutlayan Kılıç, “Takım oyuncularımız istenildiğinde, azimle çalışıldığında neler yapılabileceğini tüm dünyaya gösterdi. Türk’ün gücünü gösterdiler, gururluyuz ve memnunuz.” dedi.

Engelli vatandaşların toplumun bir modülü olduğunu ve ülkeye hizmet için çalıştığını vurgulayan Kılıç, şunları kaydetti:

“Bizim kolumuz, bacağımız, gözümüz ya da öteki bir uzvumuz engelli olabilir lakin bizim Allah’a şükür kalbimizde, hislerimizde bir pürüz yok. Allah’ın bize biçtiği bahtı yaşıyoruz. Bundan ötürü rastgele bir isyanımız yok. Biz de Türkiye’de yaşayan engelliler olarak bu ülkeye hizmet için varız. Biz de toplumun bir kesimiyiz. Türkiye Ulusal Ampute Futbol Grubu’ndaki kardeşlerimizde büyük bir inançla ve imanla şampiyon oldu. Alın terlerinin karşılığını aldı. Tüm topluluğumuzu sevince boğdu. Engelli vatandaşların gücünü gösterdi. Turnuva boyunca Türk ruhunu alana yansıttılar, geriye de düşseler hiç pes etmediler. Finalde de İngiltere’yi yenerek Türkiye’ye büyük bir memnunluk yaşattılar. Bu muvaffakiyet öteki mili gruplarımıza da örnek olsun. Çalışarak ve inanarak her şey başarılabilir.”

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir