Çin’de ikinci olduk

Milletlerarası Okul Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen ve 26 Haziran’da başlayıp, 2 Temmuz’da sona eren şampiyonada 2 farklı kategoride 6 atletle çaba ederek kadro halinde ikinci olan kafileye Çin dönüşü okul önünde karşılama merasimi düzenlendi. 

Okul müdürü Nur Tutkun, merasimde yaptığı konuşmada,  yarışmaya çok umutla gittiklerini aktararak, dünya ikincisi olarak hoş bir sonuçla döndüklerini söyledi. Bu derecenin çok büyük kıymet taşıdığının altını çizen Tutkun, şöyle konuştu:

“Şampiyonada Asya ülkeleri de dahil 30 ülke grubuyla yarıştık. Bundan 2 yıl evvel 5 puan farkla dünya ikincisi olmuştuk. Birinciliği kaçırdığımız için çok üzülmüştük. Bu sefer de 3 puan farkla yeniden dünya ikincisi olduk. Birinci olacağımıza o kadar inanmışız ki ikincilik çok büyük derece olmasına karşın, biz birinciliği kaçırdık diye düşündük. Atletlerimiz, öğrencilerimiz ve orada yarışan herkesin takdirini kazandık. Atletlerimizle ferdî röportajlar yaptılar. Tüm atletlerimizin puanlarını ülkeler tek tek takip ettiler ve daima gelip beni kutladılar.”

Merasimde başarılı atletlere, Yıldırım İlçe Kaymakamı Mehmet Yapan, Bursa Büyükşehir Belediye Lider Vekili Muhsin Özlüyurt ve Yıldırım İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Sebahattin Dülger plaket ve ikramlar takdim etti.

Merasim sonunda öğrenciler sevinçlerini arkadaşları ve öğretmenleriyle paylaştı. 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir