Çamlık Milli Parkı’nda 78 sporcu yarıştı

Yozgat Çamlık Ulusal Parkı’ndaki 7 kilometrelik parkurda 5 çeşit halinde geçekleştirilen 35 kilometrelik maratonda, yurt içi ve yurt dışından 72 sporcu, 8 kategoride birincilik için yarıştı.

Yarışlar sonunda, seçkin erkekler kategorisinde Bayram Eroğlu, seçkin kadınlarda Esra Kürkçü, genç erkeklerde Zeki Dertsiz, master erkekler A Grubu’nda Gökhan Uzuntaş, B Kümesi’nde Bora Tirki, 15 yaş altında Kerem Uslu, 17 yaş altında Halil İbrahim Doğan ve yıldız kızlarda Salome Maletzki birinciliği elde etti. 

Müsabakada dereceye girenlere kupa ve madalyaları, eski bakanlardan Lütfullah Kayalar, Yozgat Belediye Lideri Kazım Arslan ve protokol üyeleri tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen merasimle verildi.

Arslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, geçen yıl Sürmeli Şenlikleri kapsamında düzenlenen dağ bisikleti müsabakasını bu yıl milletlerarası niteliğe kavuşturduklarını söyledi. 

Bisiklet sporunu önemsediğini anlatan Arslan, “Çok hoş ve değerli bir spor. Bu sporun da Yozgat’ta yaygınlaşmasını istiyorum. Bunun Yozgat’a çok katma kıymeti olacaktır. Geçen yıl birinci turnuvayı yaptıktan sonra Bisiklet Federasyonu ile ağır görüşmelerimiz oldu ve Yozgat etabını memleketler arası takvime aldırdık. Bu sene birinci sefer Yozgat’ta milletlerarası dağ bisikleti yarışı yapıldı. Biz de elimizden geldiğince Yozgat’ta atletlerimizi konuk ettik. Zannediyorum başarılı bir çalışma oldu” diye konuştu.

Sportmenlerin Yozgat’ı tanıma fırsatı bulduğuna dikkati çeken Arslan, “Bunun Yozgat’ın tanıtımına kıymetli katkı sağlayacağına inanıyorum. Asıl gayemiz bu yarışı takip eden periyotta Yozgat’ta bisiklet sporunun yaygınlaşmasını sağlamak. Bu noktada şu anda bir çalışmamız daha var. Yozgatspor Futbol Kulübü’nün yanında bisiklet kulübünü de çok yakın bir mühlet içerisinde faaliyete geçireceğiz” sözlerini kullandı.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir