‘Buzun Efesi’ Sofya’da dünya rekoru kırdı

Buz pateninin yükselen yıldızı Efe Çetiz, Sofya’da 101 ülkeden 369 atletin katıldığı Artistik Buz Pateni yarışında “dünya rekoru” kırdı. Lider Kocaoğlu’nun kendisine ikram ettiği patenlerle yarışan genç atlet, kazandığı kupayı da “Başkan Amca”sına getirdi. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin genç atleti Efe Çetiz, buz pateninde ismini tüm dünyaya duyurdu. ‘Buzun Efesi’ olarak tanınan ve Memleketler arası Buz Pateni Birliği’nce tescilli dünya rekorunun sahibi olan Efe Çetiz, son olarak milletlerarası müsabakalarda Basic Novice Boys kategorisinde 7 elementli puan tipinde “45.42” puanla, Türkiye’de ve dünyada elde edilen en yüksek puanın da sahibi oldu. 101 ülkeden 369 atletin katıldığı Sofia Trophy Cup 2019’da dünya rekoru kıran İzmir Büyükşehir Belediyesi sportmeni Çetiz, kupasını da Lider Kocaoğlu’na getirdi. 

Başkan’ın ikram patenleri rekor getirdi 

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Aziz Kocaoğlu’nun kendisine ikram ettiği patenle kaydığını ve bu patenlerin kendisine talih getirdiğini lisana getiren Çetiz, dayanaklarından dolayı Kocaoğlu’na teşekkür etti. Efe Çetiz’in antrenörü Gamze Güner de, Çetiz’in 2021 yılında Milletlerarası Gençlik Olimpiyatları’na katılacak birinci isim olarak belirlendiği muştusunu verdi. 

“Göğsümüz kabarıyor” 

Efe Çetiz’in başarısıyla gurur duyduğunu ve göğsünün kabardığını söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Aziz Kocaoğlu, “Kente buz pateni alanı ve şampiyonlar kazandıracağımı söylediğimde, kimi arkadaşlarım gülmüştü. Yaptıktan ve gençlerin muvaffakiyetini gördükten sonra o arkadaşlarım gelip benden özür diledi. Açtığımız bu tesisin meyvelerini almaktan çok memnunuz. Efe Çetiz başta olmak üzere pek çok muvaffakiyete imza atan atletlerimizi kutluyorum” dedi. 

Efe Çetiz’in annesi Okşan Cetiz ve babası Melih Çetiz, spora ve atlete katkılarından dolayı İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Aziz Kocaoğlu’na teşekkür etti. Ziyarete, İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Lideri Pervin Şenel Genç, İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor ve Genel İdare Yöneticisi Mustafa Ağme ve Buz Pateni Federasyonu İzmir Vilayet Temsilcisi Sevinç Olcay Hünerli de katıldı. 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir