Buz pateninde Gökhan Özdemir dönemi

Türkiye Buz Pateni Federasyonunun 4. olağan genel heyetinde seçimi kazanan Gökhan Özdemir yeni lider oldu.

Wyndham Otel’de gerçekleşen genel kurulda Gökhan Özdemir ve Özcan Çiftçi başkanlık için yarıştı.

200 delegenin oy kullandığı seçimlerde 156 oy alan Gökhan Özdemir federasyonun yeni periyottaki lideri oldu. Öbür Özcan Çiftçi ise 40 oy alırken, 4 oy ise boş çıktı. 

Lider Gökhan Özdemir seçimler öncesindeki konuşmasında, sportmenlerin memleketler arası arenada hak ettikleri yerlere gelmeleri için çalışacaklarını söyledi.

Antrenör eğitimine kıymet vereceklerine dikkati çeken Özdemir, “Spor federasyonlarının kıymetli maksadı olimpiyatlarda gurur duyacağımız sportmenler yetiştirmektir. Antrenör ve hakemler için liyakat ve terfi sistemi kuracağız. Federasyonun kendisine ilişkin bir buz pistine sahip olması için çalışacağız. Tüm branşların gelişmesi için üniversitelerle işbirliği yapılacak. Engelli vatandaşları bu sporla tanıştıracağız. Olimpik sportmen yetiştirmek için 8 yıllık planlamalar yapacağız.” sözlerini kullandı. 

Gökhan Özdemir başkanlığındaki idare konseyi listesindeki isimler şöyle:

Recep Ali Er, Burhanettin Eser, Fuat Taşkesenligil, İhsan Ertenli, Orhan Şahin, Murat Cenk Ertaul, Ümit Uçar, Naci Korucu, Mahmut Cet Yetişken, Murat Özel, Davut Numanoğlu, Adil Baki Paksoy, Süleyman Erim Erhan ve Engin Yaşar.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir