Bostanlıspor’un ragbici kızları ambargo koydu…

“Türk Ragbisi”nde “Karşıyaka’nın amazonları” olarak isimlendirilen Bostanlıspor’un bayan ragbi kadrosunun inanılmaz muvaffakiyetinin altında yatan gerçek, “Çok çalışmak ve inanmak…”

3 yıl evvel kurulan ve birinci yıl şampiyonluğu altın golle kaçırarak 2. olan Bostanlıspor, altı ay sonra Türkiye Şampiyonluğuna yenilmeden ve gol yemeden ulaşarak “Avrupa Rekoru” kırdı. Son şampiyonada da TRF’nin tüm engellemelerine rağmen tekrar şampiyon olan Bostanlıspor bu müddet içinde de Yedili bayan ragbi ulusal grubuna 14 oyuncusunu yolladı…

Lider Avni Erboy, “Ragbide Türkiye’nin bir numarasıyız. Üç yılda Türkiye Şampiyonaları ve turnuvalarda 7 defa şampiyonluk kupasına ulaştık.  14 oyuncumuzu ulusal kadroya yolladık. Birinci yedide en fazla oyuncunun Bostanlıspor’dan olması bizim için başka gurur veriyor Ragbici kızlarımız zorluklara rağmen inanılmaz bir muvaffakiyete imza attı. Genel Koordinatörümüz H.Kaya Gücü, antrenörlerimiz Esen Gül ve Nermin Cem’e başta olmak üzere Karşıyaka ve İzmirlilere böylesine manalı muvaffakiyetleri armağan eden atletlerimizi tebrik ediyor ve Türk Sporu ismine teşekkürlerimizi iletiyoruz. Ekibimizin suram evresinde ve birinci iki şampiyonada antrenör olarak hizmet veren Loic Talhouet’e şükran borçluyuz. Ekibimizin kuruluşunda emeği geçen Zeynep Yalman’ı da unutmamamız gerekiyor. İnanarak çıktığımız yolda çok kısa vakitte büyük muvaffakiyetler elde ettik. Bunları çalışarak kazandık. Her başarıda kızlarımızın, teknik grubun, idarenin alın teri var. Bizi takviye olanları da unutmamak lazım. Karşıyaka Belediye Lideri Hüseyin Keyifli Akpınar’a da sonsuz teşekkürler” dedi.

Bostanlıspor’un ulusal olan ve ulusal yakıma çağrılan oyuncuları şunlar: Nermin Cem, Esen Gül, Nazlıcan Erdoğan, Bilgesu Aydın, Tuğçe Kaygusuz, Yonca Şentürk, Ecem Narlıdere, Eda Ergül,  Kessüme Bulut, Fatoş Ateş, Nedret Alsaç, Sude Mıhre Çınar, Pamuk Güllü Yılmaz, Nurcihan Kalfa.

Erboy, imkanlarının artması ve saha meselesini çözdükleri an erkek gruplarından da birebir başarıyı elde edeceklerini kelamlarına ekledi.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir