Banvit Başantrenörü Hakan Demir: ”İyi bir galibiyet aldık”

Tahincioğlu Basketbol Harika Liginin 27. haftasında, alanında Beşiktaş Sompo Japan’ı 76-67 mağlup eden Banvit’in Başantrenörü Hakan Demir, “Özellikle birinci yarı çok düzgün savunma yaptık. İkinci yarı vakit zaman ritmimiz düşse de kenardan gelen oyuncularımızın da katkısıyla uygun bir galibiyet aldık.” dedi.

Müsabakadan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Demir, galibiyet hasebiyle tüm grubu tebrik ettiğini söyledi.

Banvit’in alanında her vakit hoş bir basketbol atmosferi oluşturduğunu tabir eden Demir, “Kaybedildiği vakit bile rakiplerin tebrik edildiği, kazanıldığı vakit da daima birlikte sevinen bir ortam var. Bugün de çok hoş başlayan bir basketbol atmosferi vardı lakin sonrasında istenmeyen olaylar yaşandı. Bunun sonucunda da vazifeliler deplasman seyirci kısmının boşaltılmasına karar verdi. Bu tıp istenmeyen olayların sporumuzda artık olmaması gerekiyor. Kazanılan grubun kutlandığı, kaybedenin tebrik edildiği bir ortam olması lazım.” diye konuştu.

Demir, kadronun bugünkü müsabakada yeterli bir oyun sergilediğini vurgulayarak, “Özellikle birinci yarı çok uygun savunma yaptık. İkinci yarı vakit zaman ritmimiz düşse de kenardan gelen oyuncularımızın da katkısıyla yeterli bir galibiyet aldık. Ekip olarak oynadık, ekip olarak uğraş ettik, kadro olarak kazandık. Bundan sonrası play-off. Orada dört ekip çaba ediyor. Biz de bunun için gayrete devam edeceğiz.” dedi.

Beşiktaş Sompo Japan Başantrenörü Dusko Ivanovic ise Banvit’i tebrik ettiğini, maçla ilgili fazla bir şey konuşmak istemediğini söyledi.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir