Ayşe Begüm çıtayı yükseğe koydu

Mesleğinde birinci defa büyükler kategorisinde yarıştığı FIG Dünya Kupası çabasında rakiplerini geride bırakarak altın madalya kazanan Red Bull sportmeni Ayşe Begüm Onbaşı amaçları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Onbaşı, “Elemelerde birinci olduğumda artık altın madalyaya uzanabileceğime daha da emin oldum. Lakin sonuçta bu bir spor. Performansını tamamlamadan birinciliği garanti edemezsiniz. Benim için mesleğimdeki yeni sayfaya bir şampiyonlukla başlamak çok kıymetliydi. Bunu da başarabildiğim için çok mutluyum” diye konuştu.

Ayşe Begüm Onbaşı: ”Altın madalya kazanmak büyük gurur”

Aerobik cimnastik disiplininde Türkiye’nin en başarılı atleti olan Ayşe Begüm Onbaşı, bir büyük muvaffakiyete daha imza attığı için çok memnun olduğunu söyledi. Portekiz’in Cantanhe kentinde gerçekleşen FIG Dünya Kupası’nda, birinci kere yarıştığı büyükler kategorisinde tek bayanlarda Dünya şampiyonu olmayı başaran Red Bull atleti Onbaşı “İlk sefer yarıştığım bir kategoride altın madalya kazanmak benim için büyük bir gurur. Portekiz’e gelirken çok heyecanlıydım. Benim için mesleğimdeki yeni sayfaya bir şampiyonlukla başlamak çok kıymetliydi. Bunu da başarabildiğim için çok mutluyum” dedi.

Ayşe Begüm Onbaşı: “Tarifsiz bir his yaşadım”

FIG Dünya Kupası’nda 20 bin 700 puan alarak podyumun en üst basamağına çıkan Ayşe Begüm Onbaşı, “Elemelerde birinci olduğumda artık altın madalyaya uzanabileceğime daha da emin oldum. Ancak sonuçta bu bir spor. Performansını tamamlamadan birinciliği garanti edemezsiniz. Ne keyifli bana ki performansımda bir sorun olmadı ve bu tarifsiz duyguyu yaşadım” tabirlerini kullandı.

Ayşe Begüm Onbaşı: “Çıtayı yükseğe koydum”

Mesleğindeki bir birincisi şampiyonlukla taçlandırmanın bir hayalin gerçeğe dönüşmesi olarak gördüğünü söyleyen Red Bull atleti Onbaşı, “Başarı çıtasını üst koydum. Artık bundan daha azı başta kendim olmak üzere kimseyi keyifli etmez. O yüzden bundan sonraki amacım, büyüklerde katıldığım her turnuvada hem teklerde hem de çiftlerde şampiyonluk” diye konuştu.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir