Avrupa ve Dünya şampiyonları geliyor

Gaziantepspor yöneticileri Bülent Konca ve Mehmet İhsan Güney’in kurduğu bilardo kadrosu için dünya şampiyonlarını bu takıma kazandırmak ismine harekete geçildi. 

Bilardo’da Gaziantep’in ismini Avrupa ve Dünya’ya duyurmak için harekete geçen Konca ve Güney şu an Porto’da düzenlenen Dünya şampiyonasında olan Mehmet Can Çapak ve Gökhan Salman ile her bahiste muahede sağladı. 

1.Etap Türkiye Şampiyonu, Türkiye Genel Klasmanı 2’incisi olan Mehmet Can Çapak ve Türkiye Klasman 9’uncusu Gökhan Salman’ı bilardo kadrosu takımına katan kırmızı-siyahlılar biri Dünya Şampiyonu başkası Avrupa Şampiyonu olmak üzere iki oyuncuylada görüşmelerini sürdürüyor. 

Bilardo’da bütün turnuvalarda argümanlı olmak ve Gaziantep’i her alanda temsil etmek isteyen Gaziantepspor bilardoyada kıymet verecek.  Şu ana kadar ismi sır üzere saklanan ve Dünya ve Avrupa şampiyonu olan iki kişiylede görüşmelerini sürdüren kırmızı-siyahlılar bu oyuncularlada anlaşmak üzere. 

KONCA: “FARKLI BİR İVME YAKALAYACAĞIZ”
Gaziantepspor’u dünyada bir marka yapmak için çalıştıklarını söyleyen Gaziantepspor As Lideri Bülent Konca bütün gayretlerinin Gaziantep’i her alanda en âlâ halde temsil etmek olduğunu söyledi. Kurdukları bilardo ekibinin 4 şahıstan oluşacağını ve şu ana kadar Türkiye’de şampiyonluk yaşamış ve son olarak Dünya Kupası’nda son 32’ye kalan Mehmet Can çapak ve Gökhan Salman ile anlaştıklarını tabir eden Konca; “ Türkiye şampiyonu olmuş ve şu anda ülkemizi Dünya Kupasında temsil eden iki bilardocu ile anlaştık. Dünya ve Avrupa şampiyonu olmuş İki oyuncuylada görüşmelerimiz sürüyor. Bu oyuncuların isimlerini şimdilik açıklamayacağız. Gaziantepspor bilardo kadrosuyla Türkiye’de farklı bir ivme yakalayacağız. Bizim tek gayemiz kentimizi her alanda en yeterli halde temsil etmek. “ dedi. 

GÜNEY: “EN UYGUNUNU YAPMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
Gaziantep’te futboldan sonra bilardoyuda sevdirmek için kolları sıvadıklarını tabir eden Gaziantepspor İdare Heyeti üyesi ve birebir vakitte transfer komitesinde yer alan Mehmet İhsan Güney bu sporu yaygınlaştırmak ve Dünyada kelam sahibi olmak istediklerini söyledi. Şu ana kadar dünya şampiyonasında olan iki oyuncuyla anlaştıklarını belirten Güney; “ Biz buraya muvaffakiyet için geldik. Her fırsatta farklılık yaratmaya çalışıyoruz. Gaziantep’i her alanda en düzgün biçimde temsil etmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Bilardo kadromuzu kurduk. Bu manada önemli yatırımlar yapacağız. Her turnuvada şampiyonluğa oynayan bir bilardo ekibi olacağız. Büyük muvaffakiyetler elde etmiş iki oyuncuyla görüşmelerimiz sürüyor onlarlada anlaşmak üzereyiz” dedi. 

DÜNYA ŞAMPİYONASINDA SON 32’YE KALDI
Gaziantepspor Bilardo ekibinin takımına kattığı isimlerden Gökhan Salman ve Mehmet Can ÇapakTürkiye’de elde ettikleri başarılardan sonra  Porto’da düzenlenen Dünya Kupası’na katılmaya hak kazanırken bu tertipte da son 32’ye kalma başarısıda gösterdiler. 4 bireyden oluşacak olan bilardo grubu için düğmeye basan kırmızı-siyahlılar kısa vakit içerisinde bilardo da dünyada kelam sahibi olmak için çalışacak. 

Gaziantep Güneş – Ali Budak

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir