Avrupa Gençler Dart Şampiyonası Ankara’da başladı

Dünya Dart Federasyonu ve Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu tarafından organize edilen Avrupa Gençler Dart Şampiyonası, Ankara’da başladı. 

Altınel Otel’de organize edilen şampiyonada, 14 ülkeden erkek, 11 ülkeden kız sportmenlerin iştirakiyle toplam 78 atlet madalya gayreti veriyor. Türkiye ise şampiyonada 4 erkek ve 2 kız atletle temsil ediliyor. 

Şampiyonanın ilk gününde çift erkekler, çift bayanlar ve tek erkek karşılaşmaları yapılacak. Şampiyona, yarın erkekler kadro ve tek kızlar uğraşlarıyla devam edecek. Tertip, cumartesi günü gerçekleştirilecek yarı final ve final karşılaşmalarıyla tamamlanacak. 

Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Lideri Keyifli Türkmen, Anadolu Ajansını ziyaret sırasında, AA muhabirine şampiyonayla ilgili açıklamalarda bulundu. 

Şampiyonaya katılan ülke sayısının kendilerini keyifli ettiğini belirten Türkmen, “Dartta son yıllarda çok kıymetli atılım içine girildi. Bilhassa dartın okul sporlarına girmesiyle çabucak hemen 81 vilayette branş faaliyetlerine iştirak sağlanıyor. Son 4-5 senede altyapıda önemli bir gelişim sağlandı. Son periyotta de bu yatırımların meyvesini almaya başladık.” dedi. 

Son Avrupa Şampiyonası’nda tek kızlarda altın madalya kazanıldığını hatırlatan Türkmen, “Bu unvanı ülkemizde yapılan şampiyonada da korumak istiyoruz. Konut sahipliğini yaptığımız şampiyonada çift kızlarda da altın madalyaya ulaşmak istiyoruz. Erkeklerde de birinci 3 ülke ortasında yer alma gayemiz var.” diye konuştu. 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir