Ankara’da ilk gün tamamlandı

Ankara Atlıspor Kulübü’nün Beştepe’deki tesislerinde iki gün sürecek tertibin 1. gününde, 5 müsabaka yapıldı.  

Günün en güçlü müsabakası olan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kupası’nda, “Quick De Ste Hermelle” isimli atıyla Sencer Horasan birinci sırayı aldı. Uğur Yılmaz, “Loenello” isimli atıyla 2. sırada yer alırken, Hulki Karagülle, “Curoos” isimli atıyla 3’üncülüğü elde etti.

Dereceye girenlere kupalarını, Türkiye Binicilik Federasyonu Harikulâde Genel Şurası’na kadar Tunç Çapa’dan boşalan başkanlık misyonunu yürüten Atıf Bülent Bora takdim etti.   

Günün öteki yarışmalarından Ankara Atlıspor Kulübü Kupası’nda, 95 santimetre yeni binicilerde Çelen Özcan, “Taxis” isimli atıyla birinci olurken, yıldız, genç, genç yetişkin ve yetişkin kategorisinde, Maşife Aydın, “Woneday” isimli atıyla birinci sırada yer aldı.

 Aynı kupada, yıldız, genç, genç yetişkin ve yetişkinler kategorisinde koşulan 105 santimetrede ise, Özgür Özkan, “Power Prinz” isimli atıyla birinci sırayı aldı.

115 santimetrede yapılan Gelişim Teknik Kupası ile 125 santimetredeki Türkiye Jokey Kulübü Kupaları ise “Fulden” isimli atıyla yarışan Başçavuş Onur Taşpınar’ın birinciliğiyle son buldu. 

  Ankara Atlıspor Kulübü Cumhurbaşkanlığı Kupası, yarın koşulacak Ankara Atlıspor Kulübü, Ankara Golf Kent, Limak Güç, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı kupaları ile sona erecek. 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir