Ali Eren Demirezen, 3. kez Avrupa şampiyonu

Çek Cumhuriyetinde yer alan Usti Nad Labem kentinde ringe çıkan Ali Eren Demirezen üçüncü kere Avrupa Şampiyonluk kemerini beline taktı.
Avrupa şampiyonluk maçında Ali Eren Demirezen, Bosnalı rakibi Adnan Radzovic ile karşı karşıya geldi. Maçın başından sonuna kadar rakibi karşısında üstün bir performans sergileyen Demirezen, Radzovic’e ringi dar etti. Çabanın sonlarına hakikat Bosnalı boksör gerisini dönerek kaçma teşebbüsleri yapmaya başlayınca hakem maçı bitirerek, bu çeşit hareketlere daha fazla müsamaha göstermeyeceğini belirtti ve rakibi diskalifiye etti. Müsabaka sona ererken, Ali Eren Demirezen, tekrar Avrupa şampiyonu ilan edildi. Bahis hakkında bir açıklama yapan EC BOXİNG Kulübü İdare Konseyi Lideri Erol Ceylan, atletinin harika bir performans gösterdiğini vurgulayarak, “Ali’yi Türkiye’deki sporseverlerle de buluşturmak istiyoruz. Kulüp bünyemizde toplam beş Türk boksörümüz var ve bunlar yavaş yavaş dünyanın doruğuna yaklaştılar. Türkiye’de kulübümüz EC BOXİNG’in temsilciliğini faaliyete geçirdik. Ekim yahut kasım aylarında ülkemizde de dev bir boks galası düzenleyerek Türk seyirciler ile dünya starı boksörlerimizi buluşturmayı planlıyoruz” dedi.

Bülent Başer: “Sonuçtan memnunuz”

EC BOXİNG Başantrenörü Bülent Başer, atletinin performansından şad olduğunu vurgulayarak, “Ali bizi şaşırtmadı. Nakavt bekliyorduk ve o denli de oldu. Karşısında rakip dayanmıyor. Kimse de karşısına çıkmak istemiyor ve biz rakip bulmakta zorlanmaya başladık. Asıl maksadımız dünya şampiyonluğudur ve bunun içinde az bir vaktimiz kaldı” dedi.

Kulübün basın danışmanı Vedat Alyaz, 11 maçta, 11 nakavt yapan Ali Eren Demirezen’in dünya boks otoritelerini şaşkına çevirdiğini lisana getirerek, “Şimdiye kadar mağlubiyet yüzü görmeyen atletimiz, tüm müsabakalarını nakavtla kazanarak ne kadar kaliteli bir atlet olduğunu tüm dünyaya göstermiştir. Ağır sıklette bu kemeri birinci sefer merhum efsanevi boksörümüz Sinan Şamil Sam kazanmıştı, akabinde başarılı atletimiz Erkan Teper alarak tüm ülkemizi gururlandırmıştı. Artık de Ali, bu kemeri getirerek büyük bir muvaffakiyete imza attı” açıklamasında bulundu.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir