Akay, yaptıklarını ve hedeflerini açıkladı..

Akay yaptığı yazılı açıklamada, kulüplerin mali ve sportif açıdan iki yıldır kahırlar yaşadığını belirterek, bu ortamda buz hokeyini yaşatmak için çabalar verdiklerini kaydetti.

Misyona başlamalarının üzerinden bir yıl geçtiğini hatırlatan Akay, federasyonun kasasında nakit para kalmadığını ve bununla bir arada 1,5 milyon liraya yakın borçlanmanın olduğunu aktararak, şunları söz etti:
“Göreve gelir gelmez birinci iş olarak borçları ödemeye başladık. Birebir vakitte sportif faaliyetlerin devamlılığını sağladık. Kulüplerimize ekonomik takviye sağlayacak projeler üretiyoruz. Bunlardan en kıymetlisi kalıcı seyirci projesi. Bunun sonucunda medyayı kullanarak daha çok şahsa ulaşmayı ve böylelikle sporumuzu üst seviyeye çıkartmayı önemsiyoruz. Bu yolda yanımızda yer alacak spor kulüpleri de emeklerinin karşılığını ziyadesiyle alacaklardır.”

Önlerindeki dönemde yeniliklere imza atmak istediklerini anlatan Akay, açıklamasını şöyle tamamladı:
“Uluslararası arenalarda büyük muvaffakiyetler peşinde koşacağız. 2016’da iki dünya şampiyonası organizasyonuna ev sahipliği yapacağız. 29 Şubat-6 Mart 2016’da Ankara’da IIHF Dünya Bayanlar Buz Hokeyi Şampiyonası, 31 Mart-9 Nisan 2016’da ise İstanbul’da IIHF Dünya Erkekler Buz Hokeyi Şampiyonası düzenlenecek. Her iki tertipte da güzel bir mesken sahipliği yaparak, ülkemizi en düzgün formda temsil etmek istiyoruz.”

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir