Ahi Evran Kampı 4 bin 200 genci ağırladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Hirfanlı Baraj Gölü’nün Kırşehir sonlarında kurulan Ahi Evran Gençlik ve İzcilik Kampı’nın yaz devrinde 4 bin 200 genç kültürel ve sportif faaliyetlere katıldı.

Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Emre Aslan, AA muhabirine, Kaman ilçesindeki kampta haziran ile eylül ayları ortasında 11 devir çalışma yapıldığını söyledi.

Farklı periyotlardaki kültürel ve sportif faaliyetlere Gençlik ve Spor Bakanlığının planlamasıyla 3 bin, Ulusal Eğitim Bakanlığı ve sivil toplum kuruluşları iş birliğinde bin 200 gencin katıldığını tabir eden Aslan, Türkiye’nin farklı vilayetlerinden gelen gençlerin kaynaşmasının sağlandığını belirtti.

Aslan, kampta manevi istasyonlardan sportif faaliyetlere her türlü aktifliğin gerçekleştirildiğini, bu yıl ayrıyeten baba-oğul ve anne-kız kamplarının da uygulandığını söz ederek, “Anne-kız ve baba-oğul kampına 100 bayan 110 erkek olmak üzere 210 yetişkin de katıldı. Bu kamplarda, annelerle kızları ve babalarla oğullarının birlikte vakit geçirmeleri, iş geriliminden uzak bir biçimde çocuklarıyla ilgilenmeleri amaçlanmıştır. Bakanlığımız bu tıp faaliyetleri artırarak devam ettirecektir.” dedi.

Aslan, son 3 yılda kamptan 23 bini aşkın gencin faydalandığını kelamlarına ekledi.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir