Adana’da Binicilik Engel Atlama Yarışları

Gençlik Hizmetleri ve Spor Vilayet Müdürü Abdülkadir Ataşbak, yazılı açıklamasında, kentin hava şartlarının biniciliğe uygun olduğunu, yarışların Türkiye’deki en çağdaş tesisler arasında gösterilen Adana Atlıspor Kulübü’nde gerçekleştirileceğini belirtti.

Binicilik Federasyonu Lideri Atıf Bülent Bora ve idare heyeti üyelerinin de yarışları izlemek için kente geleceklerini aktaran Ataşbak, “Çağdaş tesislerimizde daha çok yarış düzenlemek ve farklı etkinliklerle gündemde tutmak için Adana Atlıspor Kulübü Lideri Prof. Dr. Özgür Yağmur ile projeler üretiyoruz. Birçok bölgede hava şartları kötüyken burada binicilik sporu için ülkü bir havaya sahibiz. Kurumumuz ve kulübümüzde, tertip konusunda tecrübeli grup var. Bu kapsamda, ulusal ve memleketler arası yarışlara mesken sahipliği yapmaya hazırız” değerlendirmesinde bulundu.

Ataşbak, 15 kulüpten 40 binicinin 98 atla katılacağı ve 3 gün sürecek yarışlar kapsamında Atatürk, Türkiye Binicilik Federasyonu, İnönü, Türkiye Spor Müellifleri Derneği (TSYD) kupalarının da sahiplerini bulacağını kaydetti.

Yarışların kaliteli ve zevkli geçeceğine inandığını vurgulayan Ataşbak, “Sporseverler, çocuklarına at sevgisini aşılayabilecekleri bu yarışları ailece piknik yaparak fiyatsız izleyebilecek” tabirini kullandı.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir