“ABD’yi yakalayacağımıza inanıyorum”

Türkiye Beyzbol, Softbol, Muhafazalı Futbol ve Rugbi Federasyonu (TBSF) Lideri Murat Pazan, ABD’de büyük bir iktisada sahip Muhteşem Bowl maçlarının Türkiye’de de birebir kalitede olabileceğini savundu.

Atlanta Falcons ile New England Patriots ekiplerinin karşılaştığı Muhteşem Bowl 2017 finalini kendisinin de canlı izlediğini lisana getiren lider Pazan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Bu konuda ABD’yi yakalayabileceğimizi düşünüyorum lakin kolay değil. ABD bunu vermek istemiyor. ABD Büyükelçisi ile bir ortaya gelmek istiyorum. Hatta onlarla maç yapmak istiyoruz. ABD’yi yakalayacağımıza inanıyorum.” halinde görüşlerini paylaştı.

Âlâ bir reklam olması durumunda ve maçların televizyondan yayınlanması halinde bu branşın Türkiye’de istek göreceğine inandığını anlatan Pazan, şöyle konuştu: “Çok zevkli bir branş. Türkiye’de işlendiğinde ilgi göreceğine inancım tam. 3 yahut 4 bin civarında lisanslı atletimiz var diyebilirim. Futbol ligindeki 4 büyük ekibin isim hakkını kullanarak bu branşlara yol verebiliriz. Ligde şampiyon olan gruplarla bu mevzuda görüşüyoruz. Bu işin ABD iktisadına katkısı 15 milyon dolar. Bu alışılmış ki arz ve talep sıkıntısı. ABD’de gelir düzeyi ve spora bakış açısı farklı. Türk milleti kora kar çabayı sever. Türk milletinin yapısına uygun bir spor”

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir