744 metre yükseklikteki Dinek Dağı’na yürüdüler

Kırıkkale’de vatandaşlar Cumhuriyet yürüyüşü hasebiyle yağmur altında 744 metrelik yükseklikteki Dinek Dağı’na yürüdüler.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95. yıl dönümü münasebetiyle ’10. Klasik Dinek Dağı Cumhuriyet Yürüyüşü’ gerçekleştirildi. Kırıkkale Valiliği koordinesinde gerçekleştirilen yürüyüşe, Vali Yardımcısı Emin Alıcı, Balışeyh Kaymakam Vekili Mücahit Öztürk, vilayet müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, Kırıkkale Üniversitesi öğrencileri, Kırıkkale Polis Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, Ulusal Eğitim’e bağlı okulların öğrencileri, spor kulüpleri, sportmenler ve davetliler katıldı.

Doruğa ulaşıldığında Vali Yardımcısı Emin Alıcı tarafından Tepe Defteri imzalandı. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95. yıl dönümü kutlamaları anısına gençler, atletler ve vatandaşların ağır iştirakiyle 10. Dinek Dağı Cumhuriyet Yürüyüşü’nü tamamlayarak doruğa ulaşmanın memnunluğunu yaşadıklarını tabir eden Vali Yardımcısı Emin Alıcı, “Bugün buradaki heyecan ve coşku göstermektedir ki cumhuriyetimizi her alanda daha da ileriye ve doruğa taşıyacağınıza inancım tamdır. Bu vesileyle bu toprakları bizlere kutsal vatan kılan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm aziz şehitlerimiz ve vefat eden gazilerimizi bir sefer daha rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan kahraman gazilerimize de şükranlarımızı sunuyoruz. Cumhuriyet ebediyen yaşayacaktır” dedi.

Daha sonra dorukta tüm şehitler için dua edildi.

Yürüyüşe katılan kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ve öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektiren Vali Yardımcısı Alıcı, Dinek Dağı’nın eteklerine de fidan dikimini gerçekleştirdi.

Program ağır yağış nedeniyle, iştirakçilere Çok Maksatlı Spor Salonu’nda verilen yemek ikramının akabinde sona erdi.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir