3 Bant Bilardo Dünya Kupası’nın finali başladı

Bursa’da gerçekleştirilen 3 Bant Bilardo Dünya Kupası’nın final etabı başladı. 

Türkiye Bilardo Federasyonu tarafından Bursa Büyükşehir Belediyesinin mesken sahipliğinde Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve 25 ülkeden 149 atletin çaba ettiği tertipte, final etabına geçildi.

Final etabı öncesinde Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Recep Altepe, Türkiye Bilardo Federasyonu Lideri Ersan Ercan, bayan sportmen Gülşen Degener, engelli sportmen Murat Gerçek ve minik sportmen Kayra Sülün, şov maçı yaptı. 

Tertipte Türk bilardocular Semih Saygıner, Tayfun Taşdemir, Murat Naci Çoklu, Can Çapak son 32’ye direkt kalırken, Lütfi Çenet ve Birol Uymaz da eleme maçlarının akabinde isimlerini final etabına yazdırdı. 

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü atleti Ümit Demircan ise iki eleme çeşidi geçmesine karşın 3. çeşitte Kolombiyalı rakibi Jose Garcia’ya mağlup olarak kupadan elendi.

Bursa Valisi İzzettin Küçük, yaptığı konuşmada, kentte böyle bir tertibin gerçekleştirilmesinden ötürü memnunluk duyduğunu tabir etti.

Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Recep Altepe de geçen sene olduğu üzere bu yıl da bilardonun ustalarını ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti lisana getirerek, “Bursa olarak tüm spor kısımlarında tezli hale gelmek istiyoruz. Bilardo sporunu yaygınlaştırmak ve kalitesini artırmak, bizim misyonumuz. Sporun gayesi, kardeşliği artırmak. Spor sayesinde 25 ülke burada buluştu.” tabirlerini kullandı.

Dünya Karom Bilardolar Birliği (UMB) Başkanı Faruk Barki ise aktifliğin geçen yıl da Bursa’da yapıldığını anımsatarak, “Geçen yıldan bu yana bilardoda çok fazla ilerleme kaydettik.” değerlendirmesinde bulundu.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir