2018 yılı Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonu milli bilardocu Murat Naci Çoklu oldu

2018 Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonasını Murat Naci Çoklu kazandı.

Bilardo Federasyonunun faaliyet programında yer alan Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası Final Etabı sona erdi.

İzmir Atatürk Stadı Bilardo Tesisleri’nde 22 Aralık’ta başlayan ve 32 atletin katıldığı final etabında Semih Saygıner birinci oldu. Semih Saygıner, finalde karşılaştığı Lütfü Çenet’i 40-29 yendi.

Üçüncülüğü ise Tarık Yavuz ile Murat Naci Çoklu paylaştı. Bu sonuçla Murat Naci Çoklu genel klasmanı şampiyon tamamladı.

Dereceye giren atletlere kupalarını Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya ile Türkiye Bilardo Federasyonu Lideri Ersan Ercan verdi.

Saygıner: “Toparlanıp ulusal kadroya girdiğim için mutluyum”

Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası Final Etabı’nda birinci olan Saygıner, AA muhabirine yaptığı açıklamada, başarılı bir dönem geçirdiğini söyledi.

Türkiye 3 Bant Bilardo Ulusal Kadrosu’na girmeyi başardığı için sevinçli olduğunu belirten Saygıner, “Türkiye’de âlâ dönem geçirdiğim söylenemez lakin yurt dışında o denli değildi. Toparlanıp ulusal ekibe girdiğim için memnunum. Ülkem ismine 2019 yılında elimden gelenin en uygununu yapmaya çalışacağım.” tabirlerini kullandı.

2018 yılı Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonu olan Murat Naci Çoklu ise etapları birinci tamamladığı için keyifli olduğunu belirtti.

Çoklu, “Çok başarılı oynadım, birinci iki turnuvayı kazandım, üçüncü ve dördüncü turnuvada ise birinci dört içinde kaybettim. Başarılı bir dönem geçirdiğim için memnunum. Ulusal kadroya seçildiğim için de ayrıyeten sevinçliyim.” halinde konuştu.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir