10. Avrupa Gençler Bocce Şampiyonası devam ediyor

Ankara’nın Kahramankazan ilçesinde 9 ülkeden 27 atletin iştirakiyle düzenlenen 10. Avrupa Gençler Bocce Şampiyonası devam ediyor.

Kahramankazan Şehit Samet Cantürk Bocce Salonu’nda düzenlenen şampiyonada KKTC Bocce Grubu da Türkiye-2 KKTC ismiyle çaba ediyor.

Birinci maçında dün Slovakya’yı 12-2 yenen Türkiye-2 KKTC Bocce Kadrosu kafilesinin lideri Mustafa Oymacı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Avrupa Gençler Bocce Şampiyonası’na Türkiye-2 KKTC olarak katıldıklarını ve bunun olumlu bir gelişme olduğunu söyledi.

Gençlerin spor yapmasına imkan sağlamak için siyasi mahzurların ortadan kalkması gerektiğini anlatan Oymacı, şunları kaydetti:

“Bu gençler spor yapmak istiyorsa Kuzey Kıbrıs olsun yahut öbür tanınmayan ülkeler olsun bütün turnuvalarda yer almalıdır. Bunun umudunu hiçbir vakit kaybetmeyeceğiz inşallah. Bu ileride gerçekleşir diye düşünüyorum. Natürel Türkiye’nin 2. kadrosu olarak turnuvaya katılmaktan yana bir şikayetimiz yok elbette fakat yeniden de bir burukluk oluyor. Lakin katılabilmenin de bir heyecanı, memnunluğu da var. Türkiye 2 olarak katılmamız bile atletlerimizi motive ve de keyifli ediyor.”

Şampiyona, 4 Ağustos Cumartesi günü yapılacak final karşılaşmaları ve ödül merasimiyle sona erecek.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir